Zarząd Klubu Sportów Walki „MIX-TEAM”

prezes Krzysztof Mika
v-ce prezes: Krzysztof Maźniak
skarbnik: Barbara Mika
sekretarz: Kamila Kalek
członek zarządu: Konrad Matuszczyk

OŚ CZASU

Początki

Nasza sekcja kickboxingu powstała we wrześniu 2004 roku. Zapoczątkował ją Krzysztof Mika, wychowanek KS „Start” Częstochowa. Na początku stanowiliśmy nieformalną grupę kilku osobową, spotykającą się dwa razy w tygodniu, wtedy jeszcze na mało komfortowej sali gimnastycznej, która wówczas spełniała rolę zaplecza klubu „Sokoła” we Wręczycy Wielkiej.

Pirwsze rywalizacje sportowe

Z biegiem czasu zwiększało się zainteresowanie naszymi zajęciami kickboxingu wśród dzieci i młodzieży w naszym regionie, co przyczyniło się do zwiększenia liczby osób uczestników. Treningi stawały się coraz bardziej profesjonalne, wzrastała ich intensywność i efektywność, co przyczyniło się do pierwszych startów naszych zawodników w turniejach i mistrzostwach. Z powodu braku prawnych i statutowych możliwości, pierwsze nasze walki odbywały się pod barwami kilku zaprzyjaźnionych klubów, m.in. KS „START” Częstochowa, którego trenerem był Dariusz Pleśniak, czy Karate Oyama Lubliniec, prowadzonym przez Bogdana Plewke.

Pod banderą "Amator" Golce

W roku 2007 podjęliśmy współpracę z prezesem Klubu „Amator” Golce, panem Grzegorzem Gworysem, i sekcja kickboxingu została formalnie częścią tego klubu, a nasze treningi przeniosły się na salę gimnastyczną w Zespole Szkół we Wręczycy Wielkiej. Pod barwami „Amatora” Golce trenowaliśmy i braliśmy udział w turniejach do końca roku 2010.

Wreszcie swój klub

18 stycznia 2011 zarejestrowaliśmy formalnie nasz klub, i oficjalnie nazwaliśmy się Klubem Sportów Walki „MIX-TEAM” Wręczyca Wielka. Jednocześnie przyjęto nas w poczet Polskiego Związku Kickboxingu. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów prowadzimy zajęcia dla różnych grup wiekowych, począwszy od dzieci od 7 roku życia, kadetów, juniorów, młodzieżowców, a kończąc na seniorach i weteranach. Nasi zawodnicy biorą udział w w turniejach i zawodach różnej rangi, a najlepsi z nich rywalizują o miano mistrzów na arenie Polski, Europy i Świata.

Nasza sala treningowa

Przez wiele lat prowadziliśmy treningi na szkolnych salach gimnastycznych w obrębie naszej Gminy. W 2015 roku tutejsze władze udostępniły nam starą sale, która wiele przeszła i wymagała wielkiego wkładu. Dzięki naszym partnerom, przyjaciołom, i sympatykom klubu, odrestaurowaliśmy to miejsce, a efekt był oszołamiający i aż wręcz niemożliwy. Od tamtej pory mamy własną profesjonalną salę treningową, a dzięki niej instesnywność treningowa i jej efektywność wzrosła jeszcze bardziej. Dzisiaj jest to nie tylko miejsce do trenowania, ale i miejsce spotkań integralnych.